Keen Deko

TRdeko

Dekoratif efektli sprey boyalar akrilik bazlı boyalar olup kullanılan malzemenin çeşitine bağlı olarak mükemmel görünüş elde edilmesini sağlar. Metalik ve krom efekli sprey boyalar iç mekanlarda kullanılacak malzemeler için uygundur. Ürünler hafif metal pigmentleri ile formüle edilmişlerdir.Uygulanan yüzeye geçerek karekteristik metal efekti verirler. Uygulanan metal efektli boya oldukça naziktir. Ovuşturmaya, aşınmaya ve aşırı el teması olan malzemeler için kullanılmamalıdır çünkü bu durum metal pigmentlerin çizilerek ve lekenerek kalkmasına sebep olur. Metalik efekli boyayı korumak için transparan ürün kullanmayınız orjınal görünüşünün kaybolmasına sebep olur. Teknik olarak metalik efekli boyaları uzun dönemli muhafaza etmek mümkün değildir. Zamanla metal kutu içerindeki boya orjinal rengini değiştirerek efekt kaybına uğrayabilir. Dokunma süresi 15 dakikadır, tam kuruma 24 saatte gerçekleşir. Genellikle ahşap yüzeyler, demir içeren yüzeyler, çelik, dökme demir, aluminyum, galvaniz tabakalar, PVC, taş, terakota, kağıt, karton, çerçeve ve yılbaşı süsleri için uygundur. Poliethilen ve polipropilen içeren malzemelerde önce özel astar uygulması yapılmalıdır. Polisitiren, porselen ve seramik için uygun değildir. 1,5 m² alan uygular.

Aynı ürünle herhangi bir zamanda istenildiği zamanda boyanabilir; diğer ürünler ile 24 saat sonra uygulama yapılabilir. Kendi kendini temizleyen özel sübap mevcuttur.Ozon tabakasına zarar veren kurşun, kadmiyum, krom ve zararlı gazlar içermez. Uygulanacak yüzey temiz ve kuru olmalı; yağ, kir, toz ve yapışkan maddelerden arındırılmış olmalıdır. 15-25°C ortamlarda uygulama yapılmalıdır. Çok soğuk havalarda 20-25 °C lik su içerisinde ben-marie usulü ile sprey kutu ısıtılmalıdır. Asla direkt olarak alev ile temas ettirilmemelidir. Kullanmada önce 1-2 dakika kutuyu adamakıllı çalkalayın. 25-30 cm uzaktan yüzeye püskürtün, püskürtürken kutuyu dikey pozisyonda tutun. Homojen bir boya tabakası elde etmek için boyama esnasında arasıra kutuyu çalkalayın. Hafif ve çapraz geçişler yapın ilk önce dikey daha sonra yatay geçişler uygulayın. Boya istenildiğinde aseton ve nitro solvent ile kaldırılabilir.

GB

Decorative effects are acrylic based paints to obtain spectacular finishes in function of the type of product used.
Metallic paint satin – Chrome effect : Both product are used for interior. the product is formulated with very light metal pigments that migrate to the surface giving the characteristic of Metallic effect. The finish is very delicate and must be used on objects and surfaces not subject to rubbing, abrasion and excessive manipulation which can cause the removal of the metallic pigment causing streaks and smudging. Do not use a transparent to protect the paint which can change the original appearance. It is not technically possible to conserve in long term the excellent metallic effect. Over the time, the product in the aerosol may be subject to a loss of its effect changing its original color.
Dry touch in 15 minutes and dry depth in 24 hours. Suitable for wood surfaces in general, ferrous surfaces, steel, cast iron, aluminum, galvanized sheet, PVC, stones, terracotta, paper, carton, frames, and Christmas decorations. Recommended for polyethylene and polypropylene pre-treated with special primer. Not suitable for polystyrene, ceramic, and porcelain. Performance 1,5 m².

Can be repainted with the same product at any time, with others products after 24 hours. With special self-cleaning valve. Without any lead, cadmium, chromium, and harmful gas to the ozone layer. The surface must be clean, dry and free of grease, oil and non-adherent material. Use the can at a temperature between 15-25°C. In case of cold temperatures, warm the can in bain-marie water 20-25°C and never in direct contact with the flames. Shake the can for 1-2 minutes. Spray at 25-30 cm from the surface, keeping the can in vertical position. To obtain a good homogeny paint film, shake up and down the can occasionally during the use. Apply with a light and cross passes first vertically and then horizontally. The paint can be removed with acetone or nitro solvent.