Keen Hot

TRhot-paint

İç ve dış mekanlar için ısıya dayanıklı silikon sprey boya. Dokunma süre 15 dakikadır ve tam kuruma 24 saatte gerçekleşir. Boya soğuk yüzeye uygulanır. Boyalı yüzeyin 24 saat sonra ısıyla teması uygundur. Odun sobası, kömür sobası, gaz sobası, fırın, berbekü, borular, ızgara, araba egsozu gibi ısıya maruz kalan tüm yüzeyler için uygundur. Boya katı içerisindeki pigmentler zamanla ısıya maruz kaldıkça renk değiştirebilir ancak boyanın karekteristik özelliği olan ısıya direnç ve yüzeyde tutunma kaybolmaz. Boyanın aktif hale gelmesi için boyanmış yüzeyi 200-220°C kadar ön ısıtma işlemine tabi tutun. Boyanmış yüzeyi direkt olarak alev ile temas ettirmeyiniz. 1,8 m² kadar alan uygular.

Aynı ürünle herhangi bir zamanda istenildiği zamanda boyanabilir; diğer ürünler ile 24 saat sonra uygulama yapılabilir. Kendi kendini temizleyen özel sübap mevcuttur.Ozon tabakasına zarar veren kurşun, kadmiyum, krom ve zararlı gazlar içermez. Uygulanacak yüzey temiz ve kuru olmalı; yağ, kir, toz ve yapışkan maddelerden arındırılmış olmalıdır. 15-25°C ortamlarda uygulama yapılmalıdır. Çok soğuk havalarda 20-25 °C’ lik su içerisinde ben-marie usulü ile sprey kutu ısıtılmalıdır. Asla direkt olarak alev ile temas ettirilmemelidir. Kullanmada önce 1-2 dakika kutuyu adamakıllı çalkalayın. 25-30 cm uzaktan yüzeye püskürtün, püskürtürken kutuyu dikey pozisyonda tutun. Homojen bir boya tabakası elde etmek için boyama esnasında arasıra kutuyu çalkalayın. Hafif ve çapraz geçişler yapın ilk önce dikey daha sonra yatay geçişler uygulayın. Boya istenildiğinde aseton ve nitro solvent ile kaldırılabilir.

GB

Silicone paint heat resistant for interior and exterior. Dry touch in 15 minutes and dry depth in 24 hours. Apply the paint on cold surfaces. Wait at least 24 hours before subjecting the painted surfaces to the heat. Suitable for all surfaces subjected to the heat, wood stoves, carbon stoves, gas stoves, oven, fireplace, barbecue, pipes, grill, cars exhaust.The pigments subjected to heat action may change their own tone without modifying the resistance and adhesion characteristic of the paint film. Submit the painted surface to a pre-cooking 200-220°C so the paint can fully play its role. Do not use on surface in contact with direct flame. Performance 1,8 m².
Can be repainted with the same product at any time, with others products after 24 hours. With special self-cleaning valve. Without any lead, cadmium, chromium, and harmful gas to the ozone layer. The surface must be clean, dry and free of grease, oil and non-adherent material. Use the can at a temperature between 15-25°C. In case of cold temperatures, warm the can in bain-marie water 20-25°C and never in direct contact with the flames. Shake the can for 1-2 minutes. Spray at 25-30 cm from the surface, keeping the can in vertical position. To obtain a good homogeny paint film, shake up and down the can occasionally during the use. Apply with a light and cross passes first vertically and then horizontally. The paint can be removed with acetone or nitro solvent.

Renk Ürün Adı Ml Ambalaj Adedi
600°C Nero Opaco – Noir Mat Matt Black – Schwarz Mat 400 ml 4
600°C Argento – Argent – Silver – Silber 400 ml 4
300°C Bianco Opaco – Blanc Mat Matt White -Weiss Mat 400 ml 4
300°C Rosso Opaco-Rouge Mat- Matt Red 400 ml 4